Почетна тагови сталин

таг: сталин

Што се случи со питомецот од воената академија кој го удри...

Питомецот на кој му била доверена задачата да го чува Сталин се качил на трибината, го удрил водачот по глава и викнал: „Ние дојдовме...

Досега необјавена фотографија од Тито: Сталин еден ден претходно испратил свој...

Претседателот на СФРЈ, Јосип Броз Тито присуствувал на редовниот состанок на КПЈ во 1949-та година со необичен изглед кој е производ на еден од...

Шокантно сознание! Внукот на Тито открива во какви односи биле Броз...

Претседателот на Комунистичката партија и внук на Јосип Броз Тито, Јошка Броз денес открил дека неговиот дедо не бил руски агент и дека конфликтот...
Скопје
clear sky
30.8 ° C
30.8 °
30.8 °
45 %
4.6kmh
0 %
Thu
29 °
Fri
38 °
Sat
39 °
Sun
37 °
Mon
33 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО