Почетна тагови Шарли Ебдо

таг: Шарли Ебдо

Не им доаѓа памет: Шарли Ебдо ќе ги објават истите карикатури...

Францускиот сатиричен магазин Шарли Ебдо вчера повторно ги објави карикатурите на исламскиот пророк Мухамед, кои на исламистичките напаѓачи им послужија како оправдување за терористичкиот...
Скопје
clear sky
30.8 ° C
30.8 °
30.8 °
45 %
4.6kmh
0 %
Thu
29 °
Fri
38 °
Sat
39 °
Sun
37 °
Mon
33 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО