Почетна тагови рамос

таг: рамос

Рамос славеше со „очила“ во Романија и доби жолт, но тоа...

Серхио Рамос беше еден од стрелците за Шпанија на гостувањето кај Романија (1-2), а на овој натпревар, столбот на „фуријата“ доби жолт картон за неговата прослава на погодокот од...

Играчите на Реал „умираа од смеење“ кога го видоа стајлингот на...

Реал Мадрид во саботата на „Сантијаго Бернабеу“ во 2. коло од Ла Лига одигра разочарувачки 1-1 со Ваљадолид. На тој дуел капитенот Серхио Рамос пристигна...

Рамос се жени, а Роналдо не е поканет на венчавката поради...

Серхио Рамос следниот викенд ќе прави венчавка во Севиља, а на церемонијата се поканети дури 500 гости. Интересно, еден од тие 500 поканети нема да...

Кога спортисти сакаат да се занимаваат со бизнис: Заминувањето на Рамос...

Шпанскиот Ел Конфиденсиал тврди дека капитенот Серхио Рамос сака да си замине од Реал Мадрид од причини кои не се поврзани со фудбалот. Според овој...
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -
Скопје
clear sky
25.3 ° C
25.6 °
25 °
36 %
2kmh
0 %
Wed
25 °
Thu
26 °
Fri
25 °
Sat
25 °
Sun
25 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО