Играчите на Реал „умираа од смеење“ кога го видоа стајлингот на Рамос… (ВИДЕО)

380

Реал Мадрид во саботата на „Сантијаго Бернабеу“ во 2. коло од Ла Лига одигра разочарувачки 1-1 со Ваљадолид.

На тој дуел капитенот Серхио Рамос пристигна во необичен стајлинг кој предизвика силна смеа кај останатите играчи на Реал Мадрид. Рамос имаше бордо пантолони заедно со бордо шеширче. Пред влегувањето во автобус Марсело и Милитао, кога го забележаа Рамос, не можеа воопшто да се воздржат…