Почетна тагови природен гас

таг: природен гас

Ќе стане ли Турција како Норвешка – наоѓалиштето на природен гас...

Турското гигантското откритие на природен гас во Црното Море се проценува на 320 милијарди кубни метри и вреди 80 милијарди американски долари според тековните...

Ердоган: „Турција во Црното Море пронајде најголеми резерви на природен гас...

„Господ ни отвори една врата на друго место, и тоа во невидливо богатство. Турција во Црното Море пронајде најголеми резерви на природен гас во...
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -
Скопје
few clouds
13 ° C
13 °
13 °
82 %
1kmh
20 %
Wed
24 °
Thu
22 °
Fri
23 °
Sat
18 °
Sun
18 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО