Почетна тагови предвидување

таг: предвидување

Бил Гејтс даде предвидување за крајот на пандемијата

Никој од надлежните институции и организации во моментов не осмелува да каже точно кога ќе заврши пандемијата на коронавирусот, иако во моментов тоа е...

Фановите се убедени дека „Симпсонови“ ги предвиделе двете најголеми случувања во...

Фановите на „Симпсонови“ мислат дека долготрајната популарна серија го предвидела коронавирусот и стршните убијци - во иста епизода. Низ текот на годините, популарната серија 'предвидела'...
Скопје
clear sky
39.8 ° C
39.8 °
39.8 °
25 %
2.6kmh
0 %
Mon
40 °
Tue
41 °
Wed
43 °
Thu
42 °
Fri
41 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО