Почетна тагови правила

таг: правила

Златните правила на Исус Христос за подобар живот!

Многумина од вас можеби го чуле животното правило: “Сè она што сакате да ви прават луѓето, правете им го и вие; зашто тоа е...

8 постапки на џентлмените што може да го стопат срцето на...

Жените сакаат да бидат независни, но длабоко во себе, сакаат да бидат третирани како дами. Но, реалноста е поинаква и денес ретко ќе сретнете...

Пет правила за користење на клима-уредите кои мора да се почитуваат

За полесно да ги поднесеме високите температури многумина купуваат клима-уреди. Целта на вградувањетo на клима-уредите е во просториите да се обезбедат пријатни усллови за...
Скопје
clear sky
36.8 ° C
36.8 °
36.8 °
25 %
2.1kmh
0 %
Tue
40 °
Wed
41 °
Thu
41 °
Fri
42 °
Sat
38 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО