Почетна тагови права

таг: права

Угостителските работници бараат да бидат пријавени со полно работно време, К-15...

Синдикатот за угостителство и туризам при Конфедерацијата на слободни синдикати бара да се реши статусот на угостителските работници, да бидат пријавени со полно работно...

Според законот: Колку денови платен годишен одмор му следуваат на секој...

Согласно Законот за работни односи, секој работник има право на платен годишен одмор од најмалку 20 и најмногу 26 работни дена. Законот предвидува годишниот одмор...

Елтон Џон “длабоко“ вознемирен поради ставот на Путин за ЛЏБТИ популацијата

Популарниот пејач, Елтон Џон, го критикуваше рускиот претседател Владимир Путин, поради неговите ставови за прашањето на правата на ЛЏБТИ популацијата. Путин неодамна во интервју изјавил...
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -
Скопје
scattered clouds
19 ° C
19 °
19 °
52 %
2.1kmh
40 %
Sat
28 °
Sun
29 °
Mon
29 °
Tue
29 °
Wed
25 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО