Почетна тагови помпео

таг: помпео

Севернокорејците открија: Овој човек е главната пречка во преговорите со САД,...

Севернокорејските власти порачаа дека шефот на американската дипломатија, Мајк Помпео е главната пречка во преговорите помеѓу Пјонгјанг и Вашингтон. Министерот за надворешни работи на Северна...

Помпео ѝ се закани на Атина со санкции поради иранскиот танкер

САД ќе преземат сѐ што е можно за да спречат иранскиот танкер да достави нафта во Сирија, изјави американскиот државен секретар, Мајк Помпео. Тој ја...

Чудно предупредување на Помпео до Турција: Добивте S-400, но не би...

Вашингтон ја известил Анкара дека смета дека е недопустливо инсталирање на противвоздушните ракетни системи S-400 во Турција, соопштил американскиот државен секретар Мајк Помпео во...

Протече снимка на која Помпео искрено говори за Венецуела: Ова е...

Деновиве се појави аудио снимка на која може да се слушне коментарот на американскиот државен секретар Мајк Помпео во врска со ситуацијата во Венецуела. Аудио...
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -
Скопје
scattered clouds
19 ° C
19 °
19 °
52 %
2.1kmh
40 %
Sat
28 °
Sun
29 °
Mon
29 °
Tue
29 °
Wed
25 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО