Почетна тагови невреме

таг: невреме

ВИКТОРИЈА доаѓа кон Македонија – носи врнежи, грмежи, ветер и град

Од утре па за време на викендот нашата територија ќе биде под влијание на влажна и на нестабилна воздушна маса која ќе биде во...

Апокалиптична сцена: Илјадници мртви птици паднале од небото, а еве и...

Повеќе од 11.000 птици во подрачјето на Монтана паднале мртви од небото, а жителите оваа страшна сцена ги исплашила многу. Мртвите птици биле насекаде, а...

Страшни торнада “беснеат“ низ Европа, гром ги погоди фудбалерите во Германија:...

Страшно невреме со торнада ги погоди Луксембург, делови од Холандија и Германија, каде што во покраината Баден-Виртенберг од удар на гром се повредени 15...

Страшно невреме во Црна Гора, снимени драматични снимки: И покрај предупредувањата,...

Црна Гора во текот на вчерашниот ден ја зафатило невреме и силен дожд што предизвикало многу проблеми, посебно на учесниците во сообраќајот затоа што...

Страшни детали! Вака загинале Романката и нејзиниот 8-годишен син на Халкидики:...

Во катастрофалното невреме на грчкиот остров Халкидики загинале седум туристи, а најмалку 120 се повредени. Според првите информации, загинале двајца постари туристи од Чешка,...

Откорнати дрвја, искршени приколки и уништени автомобили: Силното невреме направи пустош...

Охридско-преспанскиот регион вчера беше зафатен од силно невреме, проследено со ветер и дожд. Според фотографиите и видеата од социјалните мрежи, невремето кое вчера траело половина...

Потресни снимки од Грција: Луѓето и мајките со своите деца барале...

Бурата била толку разорна што речиси потполно уништила поединечни угостителски објекти. Луѓето и мајките со своите деца во прегратки бегале во паника, барајќи безбедно...

Македонските туристи остануваат на Халкидики, нема поголеми откажувања на аранжманите

Со македонските туристите кои се на одмор во регионот Халкидики што беше зафатен од силно невреме се контактира и им се нуди помош, но...

Ураганско невреме во Преспа и Охридско: Откорнати дрвја и кровови, летаа...

Денеска цела Македонија е зафатена од силни и обилни дождови, а невремето направило вистински хаос во Преспа. На социјалните мрежи се објавени и видеа од...

МНР: Досега нема информации за настрадани македонски државјани на Халкидики

До овој момент нема информации за настрадани државјани на Северна Македонија во невремето што го зафати поширокиот грчки регион Халкидики, потврдија за МИА од...
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -
Скопје
few clouds
-4.4 ° C
-2.2 °
-6 °
92 %
0.3kmh
24 %
Sat
8 °
Sun
9 °
Mon
4 °
Tue
8 °
Wed
11 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО