Почетна тагови навални

таг: навални

Навални: Самиот се отрув но Путин ме надмудри

Отруениот руски опозициски лидер Алексеј Навални напиша саркастичен пост на инстаграм, кратко по отпуштањето од германската болница каде се лекуваше. Причина за неговата саркастична...

(Видео) Навални тврди дека е отруен со шише вода во хотелот

Отруениот критичар на рускиот претседател Владимир Путин, Алексеј Навални, објави видео на „Инстаграм“ во кое тврди дека тој бил отруен со шише вода во...

Прва фотографија од Навални после комата

Рускиот опозиционер објави на својата Инстаграм страница своја прва фотографија по будењето од кома. „Здраво, овде Навални. Ми недостасувате. Се уште ништо не можам да...

Германски политичар предупредува: Навални е причина за војна

Изјавата на германската влада дека рускиот опозиционер Алексеј Навални е отруен со новичок е нов чекор за политичка ескалација кон Русија, смета германскиот политичар...

Итен состанок на НАТО поради случајот со Навални

Свикан итен состанок на лидерите на членките на НАТО. Тема на средбата е труењето на најжестокиот критичар на рускиот претседател Владимир Путин, Алексеј Навални. Состанокот...

Еден од творците на „новичок“ тврди дека Навални не можел да...

Докторот по хемиски науки Леонид Ринк, кој директно бил вклучен во ерата на поранешниот Советскиот сојуз во создавањето на нервниот агенс популарно наречен „новичок“...

Коматозниот Алексеј Навални пренесен во Германија на лекување

Рускиот опозициски лидер конечно префрлен во Берлин откако лекарите го дозволија неговиот транспорт од градот Омск Авион опремен како брза помош со рускиот опозициски активист...

Руски лекари: Навални имаше низок шеќер во крвта

Главниот лекар во сибирската болница, каде што се лекува рускиот опозициски политичар Алексеј Навални, изјави дека му било дијагностицирано метаболичко заболување кое е последица...

Руските доктори нe дозволуваат транспорт на затруениот Навални во странство

Руските доктори не дозволиле опозиционерот Навални, кој важи за најголем критичар на Путин во Русија, a е во кома по сомнение за труење, да...

Навални имал „смртоносно средство“ во организмот, тврди неговиот тим

Во организамот на Алексеј Навални, според нaводи на неговиот тим, е пронајдено најверојатно „смртоносно средство“. Досега не е добиена дозвола за лекување на Навални...
Скопје
clear sky
30.8 ° C
30.8 °
30.8 °
48 %
3.1kmh
0 %
Tue
36 °
Wed
35 °
Thu
32 °
Fri
33 °
Sat
35 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО