Почетна тагови мозочен удар

таг: мозочен удар

Внимавајте! Комбинацијата од овие два витамини може да предизвика мозочен удар

Една посебна комбинација од два витамина може да го доведе вашиот живот во опасност, бидејќи е во состојба да предизвика собирање на најразлични сустанци...

„Скриена епидемија“ по ковид-19: мозочни удари и нервни оштетувања дури и...

Невролозите во Британија предупредуваат на потенцијална „скриена епидемија“ на нарушувања на мозокот откако десетина оздравени пациенти од ковид-19 добиле воспаление на мозокот, делириум, оштетување...

Тежок облик на коронавирус може да предизвика мозочен удар: Ова се...

Најчести компликации биле мозочен удар, а главно станувало збор за исхемичен мозочен удар, т.е. крвно згрутчување во мозокот. Прелиминарната студија на пациенти хоспитализирани за Ковид-19...

Имав деветдневно крварење на мозокот, а Холивуд ужасно ме третираше

Кога некој вели дека "го заборавиле како принцезата Дајана", тоа звучи како приказна за сурово окружение. Кога тој некој е Шерон Стоун, а окружувањето...
Скопје
clear sky
30.8 ° C
30.8 °
30.8 °
48 %
3.1kmh
0 %
Tue
36 °
Wed
35 °
Thu
32 °
Fri
33 °
Sat
35 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО