Почетна тагови мосад

таг: мосад

Мистериозен напад на нуклеарна постројка во Иран, дали моќниот „Мосад“ стои...

Неколку часа откако во подземниот нуклеарен комплекс „Натанц“ беа пуштени во погон новите центрифуги во реакторите, дојде до голем инцидент и прекин во напојувањето...

Шпионите на „Мосад“ ги украле тајните од атомскиот архив на Иран:...

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху откри дека веќе го информирал претседателот на САД, Доналд Трамп за тоа што Израел го опиша како „шпионска мисија“ во...
Скопје
scattered clouds
24.8 ° C
24.8 °
24.8 °
69 %
2.1kmh
40 %
Fri
40 °
Sat
35 °
Sun
39 °
Mon
36 °
Tue
26 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО