Почетна тагови морнари

таг: морнари

Зошто руските морнари никогаш не се плашеле од Бермудскиот триаголник? Хмиров...

Ветеранот на воената морнарица на Русија, контраадмиралот Всеволод Хмиров, вели дека советските и руските морнари никогаш не се плашеле од мистериозниот Бермудски триаголник. „Сето тоа...

Мистериозната несреќа на руската подморница: Дали функционер случајно ја откри тајната...

На семејствата на 14-те руски морнари кои загинаа откако изби пожар на нуклеарната подморница, им било кажано дека морнарите спречиле „планетарна катастрофа“ пред да...
Скопје
clear sky
30.8 ° C
30.8 °
30.8 °
48 %
3.1kmh
0 %
Tue
36 °
Wed
35 °
Thu
32 °
Fri
33 °
Sat
35 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО