Почетна тагови модернизација

таг: модернизација

Форбс: Рускиот воен брод „Адмирал Нахимов“ е најмоќен на светот!!

Нуклераниот ракетен воен брод „Адмирал Нахимов“ по модернизацијата ќе биде најмоќниот воен брод на светот оценува американскиот магазин „Форбс“. Магазинот наведува дека модернизацијата на бродот...
Скопје
scattered clouds
24.8 ° C
24.8 °
24.8 °
69 %
2.1kmh
40 %
Fri
40 °
Sat
35 °
Sun
39 °
Mon
36 °
Tue
26 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО