Почетна тагови минус

таг: минус

Нереални сцени на минус 25 степени: Замрзнале Нијагарините водопади, сè изгледало...

Во Северна Америка е толку ладно што се замрзнале и некои делови од Нијагаринските водопади. Студените бранови го погодиле...

Нов температурен рекорд во Русија: -63 степени во селото Ојмјакон (ФОТО)

Руското село Ојмајкон кое се наоѓа во областа Јакутија на Сибир е едно од најстудените места во светот. На Фејсбук страната “Made in Russia” објавена...
Скопје
few clouds
26.8 ° C
26.8 °
26.8 °
50 %
1.5kmh
20 %
Thu
27 °
Fri
40 °
Sat
35 °
Sun
39 °
Mon
36 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО