Почетна тагови министер

таг: министер

НБА колумна на Димитар Младеновски-“Министерот за одбрана” Елмор Смит

Елмор Смит е еден од најуникатните и најквалитетни играчи за кој (можеби) не сте слушнале. Уште во средношколските денови (во родната Џорџија) во Белард Хадсон...

Украински министер јаде шамари од командирот на полицијата, бидејќи примил мито

Украински министер фатен со мито….. Шефот на полицијата му организирал и филмска екипа да дојде да го снима давањето на парите (митото), при што улетува...

Димитриеска Кочоска: Нина знае да шминка но не знае дали се...

Соопштение од дополнителниот заменик министер Гордана Димитриеска Кочоска, реакција на изјавата на Нина Ангеловска. Веќе подолго време Нина Ангеловска се фали со реализацијата на капитални...

Нина Ангеловска нова министерка за финансии?

Владиниот кабинет ќе претрпи измени со назначувањето министерка за финансии. На чело на ова министерство, како што неофицијално дознава Алсат, во трката меѓу трите жена, Нина...
Скопје
clear sky
23.8 ° C
23.8 °
23.8 °
69 %
2.6kmh
0 %
Tue
37 °
Wed
35 °
Thu
31 °
Fri
33 °
Sat
34 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО