Почетна тагови Мидлсборо

таг: Мидлсборо

Борнмут се враќа во елитата

Екипата на Борнмут се враќа во Премиер лигата. “Црешите” се враќаат помеѓу најсилните по двегодишна пауза по победата над Нотингем Форест со 1:0 во “Ченпионшип”...
Скопје
clear sky
39.8 ° C
39.8 °
39.8 °
25 %
2.6kmh
0 %
Mon
40 °
Tue
41 °
Wed
43 °
Thu
42 °
Fri
41 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО