Почетна тагови маска

таг: маска

Оваа маска чини колку четири станови во Скопје

Маската која чини неверојатни 212.000 евра, била претставена од познатата златарница "Jacob & Co". На маската има дијаманти и бело злато, и наредени се на...

Зема запалка и на сите им ги отвори очите: Еве кои...

Не е сеедно што ставате преку устата. Со желба еднаш за секогаш да докаже кои маски штитат од коронавирус а кои се само обичен материјал...

Научници од Израел пронајдоа решение: Произведуваат заштитни маски кои сами го...

Изгледаат исто како и вообичаените заштитни маски, само што го уништуваат вирусот. Израелските научници смислиле и развиле заштитна маска која што сама од себе го...

Денес охридската полиција казнила 216 лица кои не носеле заштитна маска...

Во периодот од 28 до 30 јули, по плажите на охридското крајбрежје, во полициските контроли констатирани се 216 лица кои не носеле заштитна маска. Како...

Објаснила зошто не носи заштитна маска и станала хит на социјалните...

Со оглед на повторното зголемување на заразени од коронавирус, како во регионот така и во светот, експертите повторно препорачуваат да се носат маски во...
Скопје
scattered clouds
24.8 ° C
24.8 °
24.8 °
69 %
2.1kmh
40 %
Fri
40 °
Sat
35 °
Sun
39 °
Mon
36 °
Tue
26 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО