Почетна тагови мартин томовски

таг: мартин томовски

Томовски му стави СТОП на капитенот на Германија (ВИДЕО)

Голманот Мартин Томовски имаше добро деби во дресот на Лудвигсхафен. На терен се најде во второто полувреме во кое собра три интервенции од кои...

ОФИЦИЈАЛНО: Мартин Томовски две години во Лудвигсхафен!

Голманот на Металург, Мартин Томовски, од следната сезона ќе ја зголеми колонијата на македонски ракометари што ќе играат во Германија. Тој потпишa двегодишен договор...
Скопје
clear sky
39.8 ° C
39.8 °
39.8 °
25 %
2.6kmh
0 %
Mon
40 °
Tue
41 °
Wed
43 °
Thu
42 °
Fri
41 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО