Почетна тагови Мајк Кофи

таг: Мајк Кофи

Магдевски се врати во Аеродром

МЗТ Скопје Аеродром објави ново засилување. Во составот по едногодишна пауза, се враќа репрезентативниот плејмејкер Андреј Магдевски. 26-годишниот кошаркар повторно ќе го носи дресот на...

Нов Американец во Аеродром (ВИДЕО)

Нов ден и ново засилување за МЗТ Скопје Аеродром. Македонскиот шампион доведе ново интернационално име. Станува збор за 27-годишниот амерички центар Еван Максвел. Пред пристигнувањето...

Ново засилување за македонскиот шампион

МЗТ Скопје Аеродром продолжува со засилување на ростерот. Од денес, нов кошаркар на "металците" е искусниот крилен-центар Страхиња Мичович. По ангажирањето на плејмејкерот Мајк Кофи,...

МЗТ Скопје Аеродром го доби својот плејмејкер (ВИДЕО)

Откако го задржаа својот капитен (и клупска легенда) Дамјан Стојановски, МЗТ Скопје Аеродром продолжи со ангажман на нови адути за следната сезона. Во Аеродром пристигнува...
Скопје
clear sky
36.8 ° C
36.8 °
36.8 °
34 %
2.1kmh
0 %
Mon
40 °
Tue
41 °
Wed
42 °
Thu
42 °
Fri
42 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО