Почетна тагови Лука Ромеро

таг: Лука Ромеро

Милан не запира со засилувања

Милан е најактивниот тим во досегашниот тек на преодниот рок. Итлијанскиот гигант доведе уште едно ново име во составот. Според медиумите, "росонерите" го договориле своето најново...

“Кептен Америка” пристигна во Милано

"Росонерите" имаат ново име во составот. Кристијан Пулишич е нов играч на Милан. Доаѓа од редовите на лондонски Челзи. Американскиот репрезентативец долго време беше желба на...
Скопје
clear sky
36.8 ° C
36.8 °
36.8 °
25 %
2.1kmh
0 %
Tue
40 °
Wed
41 °
Thu
41 °
Fri
42 °
Sat
38 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО