Почетна тагови лук

таг: лук

Природен антибиотик, го зајакнува имунитетот, го намалува притисокот: Лукот е најефикасен...

Лукот спаѓа во најздравите намирници, а во исхраната може да се користи на многу начини. Најчесто се користи при готвење или како додаток во салати,...

Во ВЦ школка ставила едно чешне лук и го оставила да...

Тоалетот и ВЦ школката се легло за бактерии и зарази и мора редовно да се одржуваат и дезинфицираат, за да го сочуваме здравјето. Некои практични...

Генијалниот трик за лупење лук ги распамети луѓето: “Ми го промени...

Постојат неколку различни начини на кои можете да излупите лук, но овој веројатно сè уште не сте го испробале. Додека многумина го прават тоа така...
Скопје
clear sky
38.8 ° C
38.8 °
38.8 °
24 %
2.1kmh
0 %
Sat
40 °
Sun
41 °
Mon
41 °
Tue
43 °
Wed
43 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО