Почетна тагови катица јанева

таг: катица јанева

Катица Јанева се соблекла по долна облека за време на ревизорска...

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева денеска во Државниот завод за ревизија почнала да се соблекува и останала во долна облека додека ревизорите и ги...

ВО ЖИВО: АПСЕЊЕ НА КАТИЦА ЈАНЕВА

https://www.facebook.com/tv21hd/videos/362563534679997/ https://www.facebook.com/a1onmk/videos/496426627853633/    

Уапсена Катица Јанева

Полицијата попладнево по налог ЈО ја приведе специјалната јавна обвинителка Катица Јанева. Припадници на полицијата претходно извршија претрес во домот на Јанева во Скопје. Според информации...

Јанева: Не чувствувам вина за „Рекет“

Не чувствувам вина, истакна специјалната јавна обвинителка Катица Јанева по петчасовниот распит во Обвинителството за организиран криминал за случајот „Рекет“. На новинарско прашање дали очекува...

Заврши распитот на Катица: Се надевам дека со моите аргументи ќе...

Специјалната обвинителка Катица Јанева изутринава пристигна во Обвинителството за организиран криминал каде што треба да даде исказ за случајот „Рекет“ во кој осомничени се...

Катица Јанева на распит за „Рекет“ во ОЈО

Откако jавниот обвинител Љубомир Јовески најави дека инволвираните во случајот „Рекет“ ќе бидат неселективно сослушани или распитани, денеска на разговор со обвинителката Вилма Русковска,...

Германски „Шпигел“: Осомничената хеpоина на Шарената револуција

Се сметаше дека не можат да бидат корумпирани. Нивниот авторитет беше симбол на владеење на правото во земјата. Но, сега постои coмнеж дека е...

Распитот на Катица Јанева се држи во тајност?

Во Обвинителството за организиран криминал, од почетокот на неделава за случајот „Рекет“, дадоа изјави двете специјални обвинителки, Лиле Стефанова и Елизабета Јосифовска. Засега од таа...

Катица Јанева се врати на работа, нема добиено покана за распит...

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева е вратена од годишен одмор и од денеска е официјално на работа, но засега не е повикана да даде...

Пендаровски: Разочаран сум од Катица Јанева

Претседателот Стево Пендаровски, одговорајќи на новинарско прашања на денешната прес-конференција, рече дека е разочаран од специјалната јавна обвинителка Катица Јанева. – Без да се сфати...
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -
Скопје
few clouds
4 ° C
4 °
4 °
100 %
1kmh
20 %
Sat
17 °
Sun
19 °
Mon
19 °
Tue
20 °
Wed
20 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО