Почетна тагови избори 2020

таг: избори 2020

Поранешниот градоначалник на Њујорк Џулијани, урлаше поради броењето на гласовите по...

Тесната трка за претседателското место во САД продолжува и во текот на денешниот ден. На Џозеф Бајден му недостигаат само шест електорски гласа за...

ДИК ги соопшти резултатите од парламентарните избори

Претседателот на ДИК, Оливер Дерковски на денешната седница ги соопшти конечните резултати од предвремените парламентарни избори Коалицијата „Можеме “ освои 46 мандати, Коалиција на ВМРО-ДПМНЕ ...

МВР – Носеле маски со партиски симболи, сликале гласачки ливчиња

Имало сликање на гласачките ливчиња во Дебар, Кичево и во Скопје. На гласачко место во Аеродром претседателот на избирачкиот одбор побарал интервенција бидејќи жена влегла...

Почнува изборната кампања за предвремените парламентарни избори на 15 јули

Дваесетдневната кампања за изборите за пратеници во Собранието на Македонија закажани за 15 јули започнува денеска и ќе трае до 12 јули на полноќ,...

Мицкоски: Доколку СДСМ одлучат сами да одат на избори во јуни...

Во своето гостување во вестите на телевизија Сител, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски истакна дека само денес во Македонија имаме 22 нови случаи на...

Филипче: Ќе се гласа со маски и на дистанца , предизборните...

Сите лидери на вчерашната лидерска средба се согласиле дека здравјето е пред се , па затоа очекувам дека ќе го почитуваат , рече министерот...
Скопје
clear sky
34.8 ° C
34.8 °
34.8 °
41 %
2.1kmh
0 %
Sat
38 °
Sun
36 °
Mon
34 °
Tue
32 °
Wed
34 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО