Почетна тагови илија димовски

таг: илија димовски

ИЛИЈА ДИМОВСКИ: БАЛКАНСКИ ИЛИ ЕВРОПСКИ ПОПИС 2021?

- Дали треба да има попис во 2021 година? ДА. - Дали пописот треба да биде по европски стандарди? ДА. - Дали предлогот од владата е...

ИЛИЈА ДИМОВСКИ: ТОПЧЕТО И ТРИТЕ КУТИВЧИЊА НА КАМЕН МОСТ

Анализа на Илија Димовски. Фејсбук статусот Ви го пренесуваме изворно: Собранието е во криза. Собранието не може и не смее да работи и одлучува без да...

Димовски: 25 катастрофи во само 10 дена! Власта е непособна!

25 катастрофи во само 10 дена! Ако човек се потсети кои информации излегле или се видливи во само десетина последни денови навистина ќе го фати...

Димовски: Артан, не треба субвенции за вработување, со ваков хаос во...

Илија Димовски со фејсбук статус упатен до Артан Груби: Артан, не треба субвенции за вработување, зошто со ваков хаос во образованието секако сите нови генерации...

Димовски сведочи за „27 април“: Немав контакт со Јанакиески и Ристески

На денешното рочиште за организаторите на 27 април, сведочи пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски. Димовски рече дека во 2017 година бил пратеник во Собранието и...

Илија Димовски: Ниту една македонска државна институција не се произнесе за...

Фејсбук статус на Илија Димовски: Ниту една македонска државна институција не се произнесе (да поздрави, поддржи, коментира,...) за потпишаните документи во Вашингтон за прашањето на...

Илија Димовски: Македонија доби бинационална Влада

Фејсбук статус на Илија Димовски: За прв пат после децении, Република Македонија доби Влада во која членуваат само министри Македонци и Албанци... Прв пат во македонската...

Димовски: ВМРО-ДПМНЕ не треба да предложи кандидат за потпретседател на Собранието

ВМРО – ДПМНЕ не треба да предложи свој кандидат за потпретседател на Собранието, напиша на својот ФБ профил поранешниот пратеник од ВМРО – ДПМНЕ...

Илија Димовски: ВО МАКЕДОНИЈА НЕ ПОСТОИ ЕДНАКВОСТ НА ГРАЃАНИТЕ

Од почеток на оваа здравствена криза се залагам за почитување на правилата и препораките на здравствените власти... Жалам што често препораките на Комисијата за заразни...

Илија Димовски: За уцени од браќа сум слушал од кажувања, но...

Почитуван господине Каракачанов, Почитуван господине Ковачев, За уцени од браќа сум слушал од кажувања, но тие уцени секогаш завршувале лошо, по судови, со кавги, со скршени...
Скопје
clear sky
36.8 ° C
36.8 °
36.8 °
25 %
2.1kmh
0 %
Tue
40 °
Wed
41 °
Thu
41 °
Fri
42 °
Sat
38 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО