Почетна тагови ибори

таг: ибори

Едмонд Темелко изгуби на изборите, Пали Колефски нов градоначалник на Пустец

По три мандати, Едмонд Темелко од Македонска алијанса за европска интеграција (МАЕИ) изгуби на локалните избори што се одржаа вчера во Албанија. За нов...
Скопје
clear sky
39.8 ° C
39.8 °
39.8 °
25 %
2.6kmh
0 %
Mon
40 °
Tue
41 °
Wed
43 °
Thu
42 °
Fri
41 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО