Почетна тагови хоџа

таг: хоџа

Решена мистеријата на пораката во шише стара 20 години: „Ни се...

Лена Стојадинов од Нови сад, 20 години чувала писмо кое нејзината мајка го нашла покрај Тиса и се обидувала да го одгатне. Хоџа од Босна...

За итните медицински случаи ќе се користат хеликоптери

Хеликоптери ќе се вклучат во системот за итна медицинска помош, соопшти портпаролот на владата Мухамед Хоџа. Оваа одлука ја донесе Владата на последната седница со...
Скопје
clear sky
30.8 ° C
30.8 °
30.8 °
45 %
4.6kmh
0 %
Thu
29 °
Fri
38 °
Sat
39 °
Sun
37 °
Mon
33 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО