Почетна тагови харден

таг: харден

NBA-Џејмс Харден има нов број (ВИДЕО)

Откако му се оствари желбата да заигра во Филаделфија, поранешниот MVP Џејмс Харден ќе биде принуден да го промени бројот на дресот. Во текот на...

NBA-Бруклин ги скроти биковите (ВИДЕО)

Од синоќешната NBA програма, го издвојуваме дуелот помеѓу најдобро пласираните тимови во Источната конференција.Чикаго Булс го пречека Бруклин Нетс во "Јунајтед" центарот. Гостите започнаа...

NBA-Судир во Бруклин и по завршувањето на мечот (ВИДЕО)

Во дуелот помеѓу конкурентите за врвот на Истокот, синоќа се судрија Бруклин Нетс и Филаделфија 76-ерс.Во тензичен и неизвесен меч, гостите од Пенсилванија го...

NBA колумна на Димитар Младеновски-Харден разменет во Бруклин

Конечно заврши сагата помеѓу Џејмс Харден и Хјустон Рокитс. Синоќа е официјализиран трансферот на поранешниот MVP во тимот на Бруклин Нетс. Информациите кој доаѓаат од...

Заврши серијата на Харден, Леброн влезе во историјата

Изминатата ноќ во НБА лигата беше ставен крај на импресивната серија што ја имаше кошаркарот на Хјустон Рокетс, Џејмс Харден, додека неговиот...
Скопје
clear sky
34.8 ° C
34.8 °
34.8 °
41 %
2.1kmh
0 %
Sat
38 °
Sun
36 °
Mon
34 °
Tue
32 °
Wed
34 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО