Почетна тагови Хаким

таг: Хаким

Мароканскиот “волшебник” пристигнува на Сан Сиро.

Хаким Зијек набрзо може да стане нов играч на Италијанскиот шампион, Милан. Според информациите кој ги пренесува "Калчомеркато", Мароканецот стапил во контакт со Паоло Малдини...

NBA колумна на Димитар Младеновски-Како “ракетите” беа приземјени по шампионскиот успех...

Во текот на 90-тите години на минатиот век најпрепознатлива е доминацијата на легендарниот тим на Чикаго Булс. Единствен тим кој успеа да се закити...

NBA колумна на Димитар Младеновски-Хаким Олајџуон и шампионската 1994 (ВИДЕО)

Хаким Олајџувон е еден од најголемите центри на сите времиња. Од скромните почетоци во родниот Лагос (во Нигерија), преку колеџ кариерата во Хјустон и се...
Скопје
clear sky
38.8 ° C
38.8 °
38.8 °
29 %
2.1kmh
0 %
Sat
39 °
Sun
36 °
Mon
34 °
Tue
34 °
Wed
34 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО