Почетна тагови гатузо

таг: гатузо

Навивач на Наполи се јави во емисија: Гатузо го уништува Елмас

Македонскиот бисер Елиф Елмас во летото 2019 година дојде како голема инвестиција вредна 16 милиони евра во италијански Наполи од турски Фенербахче, а после...

„Елмас ќе биде ‘новиот Гатузо’, амо со многу подобра техника!“

Еден од најпознатите италијански новинари и репортер на националната телевизија РАИ, Даниеле Ди Џенаро во пресрет на стартот на новата калчолигашка сезона, посочи дека...

Гатузо по емотивното реми со Милан: Мора да се промени ова...

Наполи успеа да направи пресврт против Милан на домашниот „Сан Паоло“, но сепак не успеа да го задржи водството, бидејќи гостите од „Сан Сиро“...

Гатузо го напушти Милан: Ова не беше нималку лесна одлука за...

Фудбалерите на Милан не успеаја да изборат пласман во Лигата на шампионите и следната сезона ќе настапуваат во Лигата на Европа. „Росонерите“ до последното коло...
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -
Скопје
clear sky
25.8 ° C
25.8 °
25.8 °
69 %
1kmh
0 %
Tue
26 °
Wed
38 °
Thu
40 °
Fri
39 °
Sat
38 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО