Почетна тагови фламинго

таг: фламинго

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Фламинго и во Свети Наум

Егзотичен фламинго беше забележан од објективот на редакција „Фактор“ како оваа тропска птица се одмора во водите на Охридското Езеро кај Свети Наум во...
Скопје
clear sky
26.8 ° C
26.8 °
26.8 °
54 %
1kmh
0 %
Thu
33 °
Fri
26 °
Sat
29 °
Sun
32 °
Mon
34 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО