Почетна тагови флајборд

таг: флајборд

Летечкиот човек успеа со „флајборд“ да го прелета каналот Ламанш!

Десет дена после неуспехот, летечкиот човек Френки Запата успеа со помош на својот изум „флајборд“ да го прелета каналот Ламанш кој ги раздвојува Франција...
Скопје
clear sky
29.8 ° C
29.8 °
29.8 °
48 %
1kmh
0 %
Thu
33 °
Fri
26 °
Sat
29 °
Sun
32 °
Mon
34 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО