Почетна тагови фиорентина

таг: фиорентина

Реал Мадрид го доведе за 65 милиони евра а денес го...

Конечно заврши сагата помеѓу Лука Јович и Реал Мадрид. Српскиот фудбалер го напушта "кралскиот клуб" и се сели во Фиорентина. Ќе остане запаметен како едно...

Потресната приказна за детето кое никогаш не се предаде – Хуан...

Колубиската фудбалска ѕвезда Хуан Куадрадо со години е еден од најдобрите во светот. Сјајниот офанзивец од 2015 година настапува за Јувентус и сеуште делува импресивно....

“Матадорот” се враќа во Италија

Едисон Кавани на крајот од сезоната ќе го напушти “Олд Трафорд”. На уругваецот му истекува актуелниот договор со “црвените ѓаволи” а повеќе од сигурно е...

Милан се поблиску до титулата (ВИДЕО)

Во 35 коло од Сериа А, Милан стигна до тешка и заслужена победа над Фиорентина со 1:0. Со новиот триумф "росонерите" го задржаа лидерското место...

Арсенал, Фиорентина и два бундеслигаши во трка за Енис Барди

Англискиот премиерлигаш Арсенал и калчолигашот Фиорентина се заинтересирани за ангажман на македонскиот репрезентативец Енис Барди. Тој игра одлично по рестартот на Примера, постигна и...

Габриел Батистута – “Лавот од Санта Фе” (ВИДЕО)

Габриел Батистута е име со кое пораснаа голем број на фудбалски фанови. "Бати гол" остави неизбришлив траг со својата импресивна игра. Најголем печат остави на стадионот...
Скопје
clear sky
34.8 ° C
34.8 °
34.8 °
41 %
2.1kmh
0 %
Sat
38 °
Sun
36 °
Mon
34 °
Tue
32 °
Wed
34 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО