Почетна тагови филм

таг: филм

Aктерката која се прослави со улогата на Дара во „Дара од...

Биљана Чекиќ, 13 годишното девојче кое се прослави со улогата Дара во филмот „Дара од Јесеновац“, мајка и ја напуштила пред 6 години, а...

Се појави експлицитна сцена од познатата холивудска актерка и 18 години...

Оскаровката Кејт Винслет (44) и Сирша Ронан (26), заедно глумеа во новиот филм „Ammonite“ кој што наскоро ќе биде прикажан и во кината ширум...

Аркан за тие жешки кадри не сакал ни да слушне и...

Светлана Цеца Ражнатовиќ беше на самиот почеток на својата пејачка кариера кога се проба како актерка. Во „Нечиста крв“, таа ја играше улогата на Коштана,...

Ќе се снима филм за Никола Тесла, а ќе го глуми...

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ добил понуда да го глуми Никола Тесла во филм и серија за еден од најголемите научници на светот, откако...

Премногу си личат: Оваа актерка ќе ја игра Цеца на филм

Во скоро време ќе почне снимањето на филмот на Светлана и Жељко Ражнатовиќ Аркан. Филмот ќе г следи животот пред тие да се запознаат...

Милош Биковиќ ќе го глуми Жељко Ражнатовиќ – Аркан во филм!...

Одговарајќи на прашања од Инстаграм во рамките на една емисија во која тој беше гостин, српскиот актер Милош Биковиќ истакна без многу размислување дека...

Златен лав за „Џокер“, сребрен за Полански

Мрачната драма „Џокер“ за потеклото на тој злобен лик освои Златен лав на филмскиот фестивал во Венеција, додека воената драма на Роман Полански „Офицер...

Моника Белучи 17 години по сцената со бруталното силување: „Денес ќерките...

Италијанската дива вели дека со нејзините ќерки разговара за сè, но поради нив денес би размислила дали повторно би ја шокирала јавноста со еротски...

„Медена земја“ – македонски кандидат за Оскар

Македонскиот документарец „Медена земја“ кој веќе тримфираше на најголемиот американски фестивал за независни филмови „Сандес“, со три освоени награди, ќе биде и македонски кандидат...

Ќерката на Брус Ли се скара со Тарантино

Ќерката на легендарната филмска ѕвезда Брус Ли, Шенон, влезе во расправија со режисерот Квентин Тарантино поради несоодветнo прикажаниот лик на нејзиниот татко во најновиот...
Скопје
clear sky
38.8 ° C
38.8 °
38.8 °
29 %
2.1kmh
0 %
Sat
39 °
Sun
36 °
Mon
34 °
Tue
34 °
Wed
34 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО