Почетна тагови Филипо Инзаги

таг: Филипо Инзаги

Профил на Филипо “Пипо” Инзаги

Напаѓачот кој својот играчки пат го помина во неколку италијански клубови. Патот кон ѕвездите го проби како играч на Јувентус. Вистинска магија приреди во...
Скопје
clear sky
30.8 ° C
30.8 °
30.8 °
45 %
4.6kmh
0 %
Thu
29 °
Fri
38 °
Sat
39 °
Sun
37 °
Mon
33 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО