Почетна тагови ф35

таг: ф35

Нова одлична зделка за САД: Богатата град-држава купува 12 од најмодерните...

Стејт Департментот одобри продажба од 12 борбени авиони „Ф-35Б“ и дополнителна опрема на Сингапур, зделка вредна околу 2,75 милијарди долари. За целата зделка да биде...

Ердоган тврди дека одбивањето на САД да им ги предадат борбените...

Одбивањето од страна на САД да ѝ ги предаде на Турција борбените авионите Ф-35 што земјата ги купи би било „грабеж“, објавија медиумите во...
Скопје
clear sky
29.8 ° C
29.8 °
29.8 °
48 %
1kmh
0 %
Thu
33 °
Fri
26 °
Sat
29 °
Sun
32 °
Mon
34 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО