Почетна тагови енергија

таг: енергија

Ретро NBA-Енергијата и интензитетот на Џон Старкс

Џон Левел Старкс е роден и израснат во Тулса (Оклахома). Кошаркарските почетоци ги прави во средното училиште Централ пред да пристапи на универзитетот Роџер Стејт....

Поради масовното рециклирање, Данска е приморана да увезува отпад за своите...

Данска е најголем европски производител на енергија од отпад. Од отпадот се добива топлинска енергија која покрива 20% од потребите за топлинска енергија за...

Владата планира до 2024 година над 50 отсто од енергијата од...

Новата Влада планира фундаментално да го промени енергетскиот профил на државата со цел да ја подготви за идните предизвици за годините што следат и...

Батерија која трае 28.000 години

Истражувачите од стартапот НБД направиле и тестирале батерија која со еден удар би можела да реши два проблеми кои во овој момент го мачат...

Научниците открија што се наоѓа во подземните лавиринти на пирамидите во...

Анализата на професорот Љубе Ристовски се фоксуираше на невидливите фреквенции на сончевиот спектар од површината на ојектот. Тоа е нискорфреквенто инфрацрвено и високо фреквентно ултравиолетово...

Ѕвезден портал до 25 мај е отворен на небото, еве како...

Плејадите претставуваат расфрлано ѕвездено јато, а порталот на ова ѕвездено поле ќе биде отворен на небото од 16 до 24 мај, пишува Ловесенса. Космичките движења...
Скопје
clear sky
30.8 ° C
30.8 °
30.8 °
48 %
3.1kmh
0 %
Tue
36 °
Wed
35 °
Thu
32 °
Fri
33 °
Sat
35 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО