Почетна тагови Едисон Кавани

таг: Едисон Кавани

Кавани пред враќање во Италија

Единсон Кавани е на чекор до враќање на "чизмата". Откако стана јасно дека по завршувањето на договорот со Манчестер Јунајтед ќе мора да бара нова...

“Матадорот” се враќа во Италија

Едисон Кавани на крајот од сезоната ќе го напушти “Олд Трафорд”. На уругваецот му истекува актуелниот договор со “црвените ѓаволи” а повеќе од сигурно е...
Скопје
scattered clouds
24.8 ° C
24.8 °
24.8 °
69 %
2.1kmh
40 %
Fri
40 °
Sat
35 °
Sun
39 °
Mon
36 °
Tue
26 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО