Почетна тагови Ѕвезда

таг: Ѕвезда

Најдоброто од Ненад Димитријевиќ (ВИДЕО)

Нашиот репрезентативец, Ненад Димитријевиќ ја одигра најдобрата сезона во досегашната кариера. 25-годишниот бек ја освои шампионската титула во Руската "ВТБ лига"со УНИКС Казан и беше...

NBA-Канадската поентерска машина (ВИДЕО)

Шеј Гилгес-Александер е вистински хит годинава. 24 годишниот бек на Оклахома Сити Тандер, во моментов е најсериозен кандидат за освојување на наградата “MIP” – “Играч...

Ѕвезда доведе сериозно засилување (ВИДЕО)

Српскиот репрезентативец доаѓа дома. Немања Недович се враќа во дресот на "црвено/белите" по пауза од 10 години. 31-годишниот кошаркар својата професионална кариера ја започна во...
Скопје
clear sky
36.8 ° C
36.8 °
36.8 °
25 %
2.1kmh
0 %
Tue
40 °
Wed
41 °
Thu
41 °
Fri
42 °
Sat
38 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО