Почетна тагови џулијани

таг: џулијани

Поранешниот градоначалник на Њујорк Џулијани, урлаше поради броењето на гласовите по...

Тесната трка за претседателското место во САД продолжува и во текот на денешниот ден. На Џозеф Бајден му недостигаат само шест електорски гласа за...
Скопје
clear sky
29.8 ° C
29.8 °
29.8 °
48 %
1kmh
0 %
Thu
33 °
Fri
26 °
Sat
29 °
Sun
32 °
Mon
34 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО