Почетна тагови Џингасу

таг: Џингасу

NBA-“Birdman” = еден од најуникатните ликови во историјата

Кристофер Клаус Андерсен, роден на 7-ми Јули 1978 година во Лонг Бич, Калифорнија. Пораснат е во малата Ајола, Тексас. Андерсен потекнува од семејство на...

Радуљица пристигнува во Истанбул за уште посилен “Фенер”

Турскиот шампион, Фенербахче продолжува со импресивните засилувања во овој летен преоден рок. По доаѓањето на NBA шампионот, Немања Бјелица тимот од Истанбул доведува уште еден...
Скопје
clear sky
29.8 ° C
29.8 °
29.8 °
48 %
1kmh
0 %
Thu
33 °
Fri
26 °
Sat
29 °
Sun
32 °
Mon
34 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО