Почетна тагови џејмс

таг: џејмс

NBA-Леброн во MVP форма (ВИДЕО)

Лејкерси се враќаат на победничките патеки. Во "Калифорнискиот двобој" на домашен терен ги покорија "кралевите" од Сакраменто со 122-114.Леброн Џејмс повторно беше инзвонреден. "Кралот"...

NBA-Бруклин го декласира Милвоки (ВИДЕО)

Кошаркарите на Бруклин Нетс испратија силна порака на синоќешниот меч. Во вториот дуел од серијата против Милвоки Бакс, домашните "нетси" извојуваа огромна победа од...

Заврши серијата на Харден, Леброн влезе во историјата

Изминатата ноќ во НБА лигата беше ставен крај на импресивната серија што ја имаше кошаркарот на Хјустон Рокетс, Џејмс Харден, додека неговиот...

Крис Бош предвреме го откри новиот тим на Леброн: Тоа ќе...

Леброн Џејмс е пред уште еден пораз во големите НБА финалиња откако неговиот Кливленд има негатива од 3:0 во финалната серија со Голден Стејт,...
Скопје
clear sky
34.8 ° C
34.8 °
34.8 °
41 %
2.1kmh
0 %
Sat
38 °
Sun
36 °
Mon
34 °
Tue
32 °
Wed
34 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО