Почетна тагови џамија

таг: џамија

Аја Софија утре станува џамија?

Државниот совет на Турција едногласно одобри промена на статусот на Музејот Аја Софија во џамија, напиша на својот Твитер налог турскиот новинар Раџип Сојлу,...

ИНЦИДЕНТ ВО ЏАМИЈА: ОД МИНАРЕТО ЕЧЕШЕ ПЕСНАТА “BELLA CIAO”- ХАКИРАН СИСТЕМОТ...

Турските власти покренаа истрага откако во Измир беше хакиран системот преку кој се повикуваше на молитва, па така вчера вечер од минарињата на неколку...
Скопје
clear sky
34.8 ° C
34.8 °
34.8 °
41 %
2.1kmh
0 %
Sat
38 °
Sun
36 °
Mon
34 °
Tue
32 °
Wed
34 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО