Почетна тагови дуа липа

таг: дуа липа

По Дуа Липа и пејачката Бебе Реџа го прогласи ајварот за...

Популарна британска пејачка со потекло од Косово, Дуа Липа, предизвика бурни реакции во јавноста кога во една емисија изјави дека го обожава „албанскиот специјалитет...

Дуа Липа облекла претесен корсет кој одвај ги држел атрибутите на...

Дуа Липа во тесен корсет излегла на вечера со своето момче, а парот привлекол огромно внимание. Британската пејачка ужива со своето момче откако се преселила...

Дуа Липа го викнала Стојанче Ангелов на кафе во Лондон

Откако стана главна тема на Балканот со поддршката за косовската пејачка Дуа Липа за Голема Албанија“, лидерот на Достоинство продолжува со провикациите. Стојанче Ангелов иронично...

Само еден месец после раскинувањето на 5-годишната врска, до уши заљубена...

Британската  ѕвезда, која има потекло од Балканот, Дуа Липа, има ново момче, пренесуваат странските медиуми. Таа започнала врска со помладиот брат на познатите манекенки, Џиџи...
Скопје
clear sky
38.8 ° C
38.8 °
38.8 °
24 %
2.1kmh
0 %
Sat
40 °
Sun
41 °
Mon
41 °
Tue
43 °
Wed
43 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО