Почетна тагови Дражен Петрович

таг: Дражен Петрович

Ретро NBA-Најдобриот “плеј” од Њу Јорк = Кени Андерсон

Кенет Андерсон, роден на 9-ти Октомври 1970 година во Квинс (Њу Јорк). Уште од најрана возраст, младиот Кени беше сметан за еден од најдобрите плејмејкери...

NBA колумна на Димитар Младеновски-Потенцијалот и кариерата на Дерик Колмен

Дерик Деметриус Колмен, роден 21-ви Јуни 1967 година во Мобајл (Алабама). Израснат е во Детроит (Мичиген) каде ги прави своите кошаркарски почетоци, во средното...
Скопје
clear sky
36.8 ° C
36.8 °
36.8 °
25 %
2.1kmh
0 %
Tue
40 °
Wed
41 °
Thu
41 °
Fri
42 °
Sat
38 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО