Почетна тагови дортмунд

таг: дортмунд

Канаѓанец отишол директно во Штутгарт за да се пожали од Mercedes...

Сопственик на возило Mеrсеdеs-Bеnz S550 oд местото Ричмонд во Канада си купи авионски билет до Германија за да се пожали лично во централата на...

„Визер“ воведува нов лет од Охрид до Дортмунд

Нискобуџетниот авиопревозник  „Визер“ од 6. месецов (сабота) воведува нова линија Охрид-Дортмунд. На новата релација „Визер“ ќе лета двапати неделно,  секој вторник и сабота. Таа е...
Скопје
clear sky
34.8 ° C
34.8 °
34.8 °
41 %
2.1kmh
0 %
Sat
38 °
Sun
36 °
Mon
34 °
Tue
32 °
Wed
34 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО