Почетна тагови донор

таг: донор

Поклон за починатата жена која ги донираше срцето и бубрезите

По успешната трансплантација на донираното срце, во моментов на Клиниката за урологија се врши трансплантација и на нејзините донирани бубрези. „Тој човек не е „донор", туку...

Емилија живееше среќен живот, ќе се гордееше што нејзините органи се...

Емилија беше прекрасна личност, жена посветена на семејството, на ќерката и синот, на внучето кое го доби од нејзината ќерка. Му се радуваше на...
Скопје
clear sky
34.8 ° C
34.8 °
34.8 °
41 %
2.1kmh
0 %
Sat
38 °
Sun
36 °
Mon
34 °
Tue
32 °
Wed
34 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО