Почетна тагови дивоградба

таг: дивоградба

Во живо: Дивоградбата кај Мавровка почна да попушта, срушен дел од...

По речиси четири часа работа со еден багер, дивоградбата кај Мавровка почна да попушта, односно падна дел од бетонската плоча. Сепак за целосно рушење...

Се јави сопственикот на дивоградбата кај „Мавровка“, ќе се бори до...

Сопственикот на објектот – дивоградба кај „Мавровка“, која денеска се урива по интервенција на Владата, вели дека објектот е легален, а на оној кој...

Ќе најде ли чаре Општина Чаир, за дивоградбата пред Мавровка?

Општина Чаир го распиша пред една недела и вториот тендер, во кој се бараше да се пријават фирми кои би аплицирале да ја добијат...

ФОТО: Двајца новинари се пријавија да ја рушат дивоградбата кај Мавровка

Двајца новинари  на социјалните мрежи се пријавија да ја рушат дивоградбата кај Мавровка. Откако истекоа законските рокови во кои непознатиот инвеститор требаше сам да ја...

Мерко се изјасни зошто бил на отворање на дивоградбата: Дојдоа охриѓани...

Градоначалникот на Струга, Рамиз Мерко, во интервју дадено за новинарот Саше Ивановски, им се обраќа на охриѓани. -Охриѓани самите треба да си го чистат својот...

Општина Сарај нема информации за дивоградби на Матка

Платформата на Матка е дивоградба и до сега ќе била срушена од Градот Скопје, но градоначалникот тврди дека нема такви ингеренции.
Скопје
scattered clouds
12.8 ° C
12.8 °
12.8 °
76 %
0kmh
40 %
Fri
13 °
Sat
17 °
Sun
12 °
Mon
7 °
Tue
7 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО