Почетна тагови Дин Хендерсон

таг: Дин Хендерсон

Лингард има нов клуб

Џеси Лингард има нов клуб. Повремениот англиски репрезентативец потпиша за новопромираниот прволигаш Нотингем Форест. Лингард заминува од Манчестер Јунајтед каде беше под договор од 2011...

На “Сити граунд” пристигна и шестото засилување

Нотингем Форест не престанува со засилувања. По објавата за ангажирање на петото ново име во составот, Омар Ричардс (кој пристигна од Бајерн Минхен) повратникот во...

Нотингем Форест доведе засилување од германскиот шампион

Нотингем Форест продолжува  со засилувањата за следната сезона. Повратникот во Премиер лигата, донесе петти нов фудбалер. Станува збор за довчерашниот играч на Бајерн Минхен, Омар...
Скопје
scattered clouds
12.8 ° C
12.8 °
12.8 °
76 %
0kmh
40 %
Fri
13 °
Sat
17 °
Sun
12 °
Mon
7 °
Tue
7 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО